اقدامات لازم قبل و بعد از تزریق بوتاکس

اقدامات لازم قبل و بعد از تزریق بوتاکس

قبل از تزریق بوتاکس لازم نیست که اقدام خاصی صورت گیرد اما تزریق بوتاکس در برخی از موارد محدودیت دارد، در صورتی که از دارو خاصی مصرف می کنید یا در دوران بارداری یا شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید، همچنین در صورت داشتن حساسیت خاصی حتما پزشک خود را مطلع سازید.

اقدامات لازم قبل و بعد از تزریق بوتاکس

اقدامات لازم قبل و بعد از تزریق بوتاکس

برای اثر بخشی بیشتر بوتاکس لازم است بعد ازتزریق اقداماتی صورت گیرد که در زیر به آن ها اشاره شده است:

بعد از تزریق بوتاکس بلافاصله می توانید به انجام کارهای روزانه خود بپردازید اما بهتر است از انجام دادن فعالیت های سنگین خودداری شود، قرمزی و تورمی که در زمان تزریق ایجاد می شود به مرور زمان برطرف می شود، بطور کل هر گونه کبودی که ممکن است بعد از تزریق ایجاد شود در حدود یک تا دو هفته برطرف می شود در غیر این صورت حتما به پزشک معالج خود اطلاع دهید .

بعد از تزریق بوتاکس به مدت 4 ساعت نباید سر به سمت پایین خم شود در هنگام استراحت زیر سر خود را با استفاده از چندین بالش بالاتر از سطح بدنتان قرار دهید .

توصیه می شود بعد از تزریق بوتاکس با عضلات صورت بازی شود انجام این کار باعث اثر بخشی بیشتر تزریق بوتاکس می شود، بازی کردن با عضلات صورت بدین معنا نمی باشد که محل تزریق را ماساژ دهید بلکه باید با اخم کردن و باز کردن عضلات صورت را منتقبض و انبساط نمایید. ( از ماساژ دادن یا لمس ناحیه تزریق شده پرهیز نمایید زیرا این کارموجب گسترش بوتاکس به نواحی دیگر می شود.)

بعد از تزریق بوتاکس از انجام لیزر تا 3 هفته خودداری نمایید .

بعد از گذشت 2 تا 3 هفته از تزریق بوتاکس، می توان نتایج نهایی را مشاهده کرد در صورت عدم تکمیل اثرات دارو و عدم تقارن نواحی تزریق، به مطب پزشک خود مراجعه نمایید تا روند بهبودی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد شاید نیاز باشد که دومرتبه بوتاکس را تزریق نمایید

در صورت داشتن سردرد بعد از تزریق بوتاکس از ژلوفن یا بروفن استفاده نمایید به هیچ عنوان سر خود داروی خاصی را مصرف نکنید.

ممکن است بعد از تزریق بوتاکس عوارض احتمالی مانند درد، کبودی و تورم مشاهده شود که بعد از گذشت چند روز برطرف می شود. در صورتی که طولانی مدت این موارد را مشاهده کردید حتما به پزشک خود اطلاع دهید . برای انجام این تزریق جدا از مراجعه به مراکز نامعتبر خودداری نمایید.

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 14 =